روح پر فتوح حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به ملکوت اعلی پیوست | تاسیکو

روح پر فتوح حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به ملکوت اعلی پیوست

شب گذشته روح پر فتوح حضرت آیت الله صافی گلپایگانی دعوت حق را لببیک  گفته و به دیدار معبود شتافتند.

روابط عمومی تاسیکو نیز همراه با سایر اقشار جامعه و اللخصوص جامعه صنعت سلولزی کشور این مصیبت وارده را خدمت حضرت بقیت الله الاعظم (روحی و ارواحنا له الفداء ) عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، حوزه‌های مبارکه علمیه و مردم شریف ایران تسلیت عرض می نماید.

فرازهایی از کارنامه درخشان این مرجع عالی قدر، مشحون از نُصح و خیرخواه کیان اسلام و تشیع به شرح ذیل می باشد:

ایشان در شامگاه ۳۰ بهمن ماه سال ۱۲۹۷ هجری شمسی در گلپایگان اصفهان دیده به جهان گشودند. این عالم برجسته بعد از فراگیری مباحث ادبیات، کلام، تفسیر، حدیث، فقه و اصول نزد پدر بزرگوارشان برای ادامه تحصیل به قم و سپس به نجف رفت و از درس استادان آنجا بهره جست و سپس به قم بازگشت و بیش از پانزده سال، در مجلس درس آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی شرکت جست، تا جاییکه یکی از مشاورین ویژه و اصحاب خاص و عضو شورای استفتای وی شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در سال ۱۳۵۸ وی به‌عنوان عضو مجلس خبرگان اول، انتخاب و در سال ۱۳۵۹ از سوی حضرت امام خمینی به عضویت شورای نگهبان منصوب شد و هشت سال دبیر شورای نگهبان بود.

ایشان در سال ۱۳۵۸به همراه مرحوم آیت‌الله العظمی مرتضی حائری (رحمه الله) از استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان برای تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند، و همواره مواضع سیاسی و انقلابی و مذهبی ایشان مورد توجّه نمایندگان منتخب در مجلس خبرگان بود.

از این عالم گرانقدر بیش از ۸۰ اثر تالیفی بر جا مانده که مهم‌ترین آن‌ها منتخب الاثر فی الامام الثانی عشر»، کتابی درباره امام زمان عج، التعزیر، احکامه و ملحقاته که پژوهشی فقهی در مسائل و فروعات تعزیر و نظام مجازات اسلامی و اوقات الصلوات و بسیاری از آثار برجسته دیگر است
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی پس از چند دهه مجاهدت در راه اسلام و انقلاب اسلامی، دربامداد روز ۱۲بهمن ۱۴۰۰ شمسی درسن ۱۰۳ سالگی بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت و به دیدار معبود شتافت.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *