شرکت محصولات کاغذی لطیف

شرکت محصولات کاغذی لطیف

شرکت محصولات کاغذی لطیف

شرکت محصولات کاغذی لطیف در سال 1364 تاسیس و در سال 1373 در زمینی به مساحت 65 هزار متر مربع و زیر بنایی حدودا 30 هزار متر مربعی آغاز به کار و بهره برداری نمود. این شرکت اولین کارخانه دارای واحد جوهر زدائی ( Deinking ) در صنایع کاغذ سازی ایران می باشد، هم چنین با دارا بودن ماشین کاغذ مجهز به سیستم کنترل PLC، عرض 2860 میلیمتر و میانگین سرعت تولیدی 1300 متر بر دقیقه توانایی تولید انواع کاغذهای گرماژ پایین را دارا می باشد.

تکنولوژی ساخت کارخانه و دستگاه های تولیدی از شرکت Voith کشور اتریش بوده است که با هدف بکارگیری حجم و دامنه وسیعتر از کاغذهای باطله در راستای حفظ محیط زیست از سال 1387 مورد استفاده قرار گرفته است. تجهیزات جدید جهت بهینه سازی و نوسازی کارخانه، توسط شرکت اندریتز Andritz (برترین برند در تجهیزات سیستم های کاغذ و تیشو سازی) اجرا و این پروژه در سال 1389 اتمام و آماده بهره برداری گردید. بدین ترتیب و بعد از اتمام پروژه بهینه سازی، شرکت محصولات کاغذی لطیف قادر گردید در بخش جوهرزدایی روزانه 150 تن انواع کاغذ باطله را جوهرزدایی نماید و در قسمت ماشین کاغذ با ظرفیت اسمی سالیانه 20500 تن انواع تیشو در گراماژهای مختلف و تحت سیستم کنترلی DCS-PCS7 تولید نماید.

شرکت محصولات کاغذی لطیف با زمینه فعالیت تولید تیشو در گروه محصولات سلولزی و بهداشتی و با ظرفیت اسمی 20500 تن در سال چیزی حدود 12% از سهم بازار مصرف داخلی را در اختیار دارد. در این شرکت 243 نفر به طور مستقیم و چیزی حدود 1000 نفر به طور غیر مستقیم اشتغال دارند.

شرکت محصولات کاغذی لطیف دارای آزمایشگاه مرجع و آکرودیته دارای گواهینامه ISO 17025 مجهز به تجهیزات پیشرفته و کاملی جهت انجام آزمون های کیفی کاغذ مطابق با آخرین استاندارد های ملی تدوین شده در سازمان ملی استاندارد ایران می باشد. آزمایشگاه شرکت محصولات کاغذی لطیف دارای بخشهای آزمایشگاه تر ( شیمی )، آزمایشگاه خشک ( فیزیک ) و آزمایشگاه میکروبیولوژی می باشد. این مجموعه در حوزه مسئولیت اجتماعی و سلامتی پرسنل نیز فعال بوده و به همین روی دارای سالن ورزشی چند منظوره ( فوتسال، والیبال و بسکتبال)، سالن بدنسازی، تنیس روی میز، شطرنج و فوتبال دستی می باشد.

80/99 درصد سهام این شرکت متعلق به گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین ( هلدینگ تاسیکو ) می باشد.

محصولات شرکت صنایع کاغذ لطیف