شرکت صنایع کاغذ بیستون

شرکت صنایع کاغذ سازی بیستون تامین

پروژه شرکت صنایع کاغذسازی بیستون تامین

شرکت صنایع کاغذ سازی بیستون تامین به عنوان یک طرح توسعه شرکت کاغذ سازی کاوه و در سال 1386 در شهرک صنعتی کاوه در نزدیکی شهر ساوه اجرا گردید ولیکن به دلیل مشکلات مربوط به کمبود آب و محدودیت فضا، احداث طرح در سال 1387 به محل فعلی یعنی منطقه بیستون – جاده هرسین و در نزدیکی روستای چهر در زمین های خریداری شده از صنایع کاغذ غرب منتقل گردید. لازم به ذکر می باشد که مساحت این طرح بالغ بر 570.000 هزار متر مربع می باشد.

این طرح در نظر دارد کلیه کاغذ های تولیدی خود را به صورت دو لایه تولید و نقش مهمی در تامین کاغذ مرغوب ایفا نماید. بر اساس تکنولوژی های نوین امروزی و دستگاه های پیشرفته خریداری شده در این پروژه، همچنین به منظور کاهش قیمت تمام شده، تمامی دستگاه ها و ماشین آلات، قابلیت پالایش و جداسازی الیاف بلند و کوتاه در خمیر کاغذ بازیافتی را دارد. این تکنولوژی جدا از بحث صرفه جویی موارد اولیه باعث کیفیت بالای کاغذ نیز شده و به طبع آن محصول تولیدی از این کاغذها از درجه کیفی بالاتری برخوردار خواهند بود. از دیگر طرح های این پروژه، برنامه آهار زنی با استفاده از نشاسته در سایز پرس می باشد که یکی از طرح های اصلی این شرکت است. افزودن رنگ های آلی به خمیر نیازمند پالایش اصولی خمیر است، پروژه بیستون تامین، این امر را به عنوان عاملی برای برند سازی و معرفی خود انتخاب نموده است.

گروه محصولات تولیدی این پروژه عبارت اند از :

  • کاغذ و مقوای تست لاینر قهوه ای
  • کاغذ و مقوای تست لاینر یک رو سفید ( وایت تاپ)
  • فلوتینگ از کاغذ باطله
  • کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای

این شرکت بعد از بهره برداری کامل با میزان و حجم تولید حدودا 75.000 تن در سال و قابلیت اشتغال مستقیم 213 نفر و غیر مستقیم حدودا 600 نفر در منطقه کرمانشاه، نقش بسزایی در بحران بی کاری منطقه ای و میزان تولید داخلی محصولات مورد اشاره خواهد داشت. 

محصولات شرکت صنایع کاغذ سازی بیستون