شرکت کارتن ایران

شرکت کارتن ایران

شرکت کارتن ایران

  شركت كارتن ايران به عنوان اولين كارخانه كارتن سازي كشور در سال  1338 تاسيس و راه اندازي شد و در ابتدا فقط داراي يك دستگاه مقوا سـازي به عرض 160 سانتي متر و چند دستگاه ماشين چاپ ، چسب زني ، پرس و عدلبندي ، اره نواري ، چاك زني و ماشين هاي دوخت دستي بوده  ،  بعدها اين كارخانه به موازات احداث صنايع مختلف و   نياز به بسته بندي توليدات صنعتي و نيز محصولات كشاورزي در كشور در سال  1346 يك دستگاه مقوا سازي با عرض 220 سانتي متر را به خدمت گرفت و هم  زمان دستگاههاي تبديل مقوا به كارتن نظير ماشين چاپ فلكسو يونيورسال و ماشين چاپ  MDS  را براي ساخت كارتن هاي بزرگ راه اندازي كرد و در طرح هاي توسعه بعدي خود، چهار دستگاه ماشين دايكات به منظور ساخت انواع جعبه از مقوا هاي توليدي ماشين مقواسازي 160 را مورد بهره برداري قرار داد .  امروزه اين كارخانه با در اختيار داشتن سه دستگاه مقواسازي و نيز بيش از  30  ماشين تبديل در حال كار و سه خط كانواير و دو دستگاه  بويلر ، بزرگترين كارخانه توليدكارتن و ورق در ايران محسوب مي شود .

     اين واحد توليدي هم اينك توان توليد سالانه 64 هزار تن انواع مقوا مورد مصرف در بخش هاي مختلف صنعت و  كشاورزي را دارا بوده و توليدات آن انـــواع شيت مقواي كنگره اي شامل سه لايه و پنج لايه است و با در اختيار داشتن ماشين هاي چاپ چهاررنگ تمام اتوماتيك و نيز6 دستگاه ماشين چاپ فلكسويي  ،  امكان انجام كليه سفارشات چاپي بر روي كارتن ها و جعبه هاي خود را دارد، همچنین این مجموعه  با در اختيار داشتن4 دستگاه ماشين دايكات اتوماتيك، توان قابل قبولي براي توليد انواع كارتن هاي دايكاتي را داراست.

    با توجه به اهميت اصل رضايت مندی مشتري و كيفيت محصول و وجود اعتقادی جدي به اين مقولات تاكنون شركت كارتن ايران موفق به اخذ جايزه مركوري طلايي گرديده و همچنين در سال هاي قبل با توجه بــــه اهميت سيستم هاي كيفي  ،  گواهينامه ايزو  9002  را نيز دريافت داشته و هم اينك در حال استقرار نظام مديريت كيفيت بر مبناي استانداردهاي  (14001:2004 ISO )، ( 9001:2000 ISO  ) و ( 18001:1999 OHSAS )می باشد. علاوه بر اين با ارزيابي خود مطابق مدل  EFQM    ،  خود را براي دريافت جايزه ملي كيفيت آماده مي سازد. 

سرمایه نیروی انسانی: تعداد کارکنان این شرکت بالغ بر 340 نفر می باشد که از این مجموع، تعداد 144 نفر در بخش تولیدی، تعداد 87 نفر در بخش خدماتی و تعداد 109 نفر در بخش ستادی شرکت کارتن ایران مشغول به فعالیت می باشند.

محصولات: در مجموع محصولات کارتن ایران را میتوان به سه دسته زیر تقسیم کرد

  1. کارتن عادی
  2. کارتن دایکاتی
  3. کارتن لمینت

این شرکت با توجه به دارا بودن فناوری روز دنیا و نیرو های متخصص، قابلیت تولید کارتن های دایکاتی را دارا می باشد. این شرکت دارای خط تولید ورق می باشد که یکی از پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا بوده و قابلیت تولید 18000 متر در ساعت را دارد. این دستگاه توانایی تولید ورق های سه لا و پنج لا با فلوت های C  , B , E  , CE , BE   با بالاترین کیفیت را دارد.

این مجموعه در بخش چاپ و تبدیلات , ظرفیت تولید 400 کارتن در دقیقه با قابلیت چاپ 4 رنگ و همینطور چاپ ترکیبی (هافتون) را دارد که این امر می تواند رضایت مشتریانی که به چاپ حساسیت  دارند را جلب نماید.

در بخش منگنه نیز کارتن ایران دارای چندین دستگاه پیشرفته  می باشد که قابلیت همزان چسب و منگنه را داشته که به استحکام کارتن کمک شایانی می کند .

بخش دایکات نیز دارای چندین دستگاه پیشرفته (BOBST) می باشد که می تواند سفارش هایی را در تیراژهای بالا تولید کند .

در قسمت بسته بندی کارتن ایران دارای دستگاههای پالت شیرینگ بوده که توانایی استخراج و شیرینگ پالت را برآورده کرده و نیاز مشتریان را تامین می نماید.

محصولات شرکت کارتن ایران