بازدید مدیرکل دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت از هلدینگ سلولزی شستا | تاسیکو

بازدید مدیرکل دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت از هلدینگ سلولزی شستا

به گزارش روابط عمومی تاسیکو، اولین جلسه هم اندیشی گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین با حضور مدیرکل دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل سالن جلسات هلدینگ سلولزی شستا برگزار شد. در این جلسه که به میزبانی تاسیکو و با حضور مدیرعامل، معاونین هلدینگ و جمعی از مدیران عامل شرکتهای تابعه گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین برگزار شد، مسائل و مشکلات حوزه صنایع سلولزی و راهکار های پیشنهادی جهت برون رفت از آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در خلال این هم اندیشی، مدیرعامل گروه صنعتی سلولزی تامین گستر نوین با اشاره به نوع فعالیتهای این صنعت که نقش موثری در حفظ محیط زیست و بازیافت مواد دارد به برخی مشکلات این حوزه و در جهت پیگیری مطالبات صنعت سلولزی در کشور و توجه به بنگاه های تولید کننده زیر مجموعه گفت: با توجه به افزایش ضریب تبدیل مواد اولیه از جمله آخال و حاشیه سود پایین این صنعت با توجه به بالا بودن هزینه های سربار، تامین مواد اولیه از داخل کشور ضروری است. ابروفراخ با بیان اینکه ما نماینده چهل میلیون کارگر و بیمه گذار هستیم و باید در راستای صیانت از منابع و امکانات این افراد گامهای موثری برداریم افزود: مطالبه ما از مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی شنیدن صدای تولید کننده ای است که در راستای اساسنامه و پروانه تولید خود، نیازمند بهره برداری به حق از منابع تعریف شده داخلی است. وی در ادامه با اشاره به حضور شرکتهای گروه سلولزی در بورس کالا تصریح کرد: در راستای سیاست شفاف سازی در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی برای اولین بار محصولات شرکتهای گروه سلولزی در بورس کالا عرضه گردیده است که امیدواریم در آینده نزدیک جدا از کالاهای تولیدی این شرکتها بتوانیم با خرید و تامین مواد اولیه از بورس کالا گامی موثر و بزرگ در راستای این سیاست برداریم. مدیرعامل تاسیکو در پایان اهم مطالبات صنعت سلولزی کشور را تسهیل در تامین مواد اولیه دانسته و با توجه به اینکه فعالیتهای این حوزه در راستای حمایت از محیط زیست می باشد افزود: برخورداری از معافیتهای مالیاتی و پیش بینی مولفه ها و پیش ران های لازم جهت تسهیل و تنوع تولید مورد انتظار تولید کننده است. بازنگری در تعرفه وارداتی برخی از مواد اولیه مورد نیاز و تسهیل در واردات چوبهای مشابه جنگلهای هیرکانی از کشورهای حاشیه دریای خزر نیز نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های متولی امر در این حوزه می باشد.

در ادامه این جلسه مدیرکل دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت ضمن تشکر از هلدینگ سلولزی به جهت میزبانی این هم اندیشی، با بیان اینکه مشکلات شرکتهای ریشه داری مانند چوکا و خزر کاسپین تامین مواد اولیه است گفت: یکی از برنامه های مهم این اداره کل در وزارتخانه، در حوزه تامین چوب و تسهیل در امر واردات چوب است. وی در ادامه افزود: تامین موارد اولیه کارخانه های سلولزی یعنی چوب و آخال از دغدغه های اصلی این وزارتخانه بوده که اقدامات بسیار مثبتی در جهت تسهیل تامین و حتی واردات این مواد صورت گرفته است. محرابی در ادامه با برگزاری جلسات مشترک با سازمان محیط زیست اضافه کرد: در صورت توافق با این سازمان، به زودی مشکل واردات آخال برای کارخانه های تولیدی با داشتن تصفیه خانه مرتفع خواهد شد. مدیرکل دفتر نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در انتها با اشاره به نیاز به سرمایه گذاری در بخش تولید موارد اولیه کارخانجات تولید تیشو گفت: با توجه به موقعیت قرارگیری  کارخانه حریر خوزستان در منطقه هفت تپه شهرستان شوش، سرمایه گذاری در حوزه تولید خمیر باگاس، می تواند یکی از اولویتهای سرمایه گذاری در بخش تیشو کشور باشد.

گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین ( تاسیکو) تنها هلدینگ تخصصی در حوزه صنعت سلولزی بوده که در زمینه های تولید انواع کاغذ بسته بندی، تولید انواع کاغذ تیشو، انواع دستمال کاغذی، اوراق فشرده، نئوپان، MDF، HDF و انواع پارکت و کف پوش فعالیت گسترده دارد.

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *