مدیرعامل شستا در هم اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه؛ نسخه شفابخش اقتصاد كشور، اقتصاد مردم پایه است | تاسیکو

مدیرعامل شستا در هم اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه؛ نسخه شفابخش اقتصاد كشور، اقتصاد مردم پایه است

مدیرعامل گفت: امروز سرمایه شستا ۲۷۰ همت است که براساس برنامه‌ریزی ها باید در سال ۱۴۰۵ به ۱۰۰۰ همت برسد و این شدنی است.

 

به گزارش واحد ارتباطات و برند تاسیکو و به نقل از شستارسانه، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در همایش هم‌اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه که با موضوع افق بهره‌وری و اشتغال برگزار شد، با اشاره اهمیت مردمی کردن اقتصاد گفت: نسخه شفابخش اقتصاد کشور، اقتصاد مردم پایه است. امروز ۱۰ درصد GDP کشور تحت مدیریت شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. اگر ما بتوانيم در طول مدت ۴ سال به سمت مردمی شدن اقتصاد تحت مدیریت مجموعه برویم یعنی ۱۰ درصد GDP کشور را مردمی کرده‌ایم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رییس جمهور در خصوص تحول و برنامه تحولی تشریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند تحول یعنی تغییر عمیق. ایشان در جلسات متعددی بر بازسازی انقلابی تاکید داشتند و با توجه به مفاهیمی که بیان داشتند، بازسازی انقلابی یعنی حرکت بنیادی، عقلانی، خردمندانه و مبتنی بر اندیشه همه‌گیر نه حرکت بی‌هوا و بی‌حساب . اگر بر این محور حرکت نکنیم بازنده خواهیم بود. این مهم باید در همه عرصه مدیریت های کشور باید انجام شود.

وی افزود: بازسازی انقلابی و تحول بر ۳ پایه آسیب‌شناسی، برنامه‌ریزی و هدایت صورت می‌پذیرد.

مديرعامل شستا با اشاره به لزوم برنامه ریزی تحولی اظهار داشت: آسیب‌شناسی خوبی ناظر به فرصت ها، ضعف‌ها، تهدیدها و قوت‌ها در بدنه وزارت خانه صورت پذیرفته است اما برنامه ریزی مناسبی برای برون رفت از چالش‌ها به صورت مستند پیش روی ما نیست.

این هدایت باید متمرکز و متوجه تحول اقتصادی در قابل برنامه تحولی صورت پذیرد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی تحولی در شستا گفت: در شستا در مدت ۱۰ ماه اخیر با همکاری مقام عالی وزارت و معاونین ایشان، یک برنامه تحولی با گام‌های یک، دو و پنج ساله ناظر به تغییر، تحول و تعالی آماده شده است. اگر چه از روز نخست پذیرش مدیریت این شرکت بزرگ کار را آغاز کردیم اما اجرای تمام و کمال آن نیاز به تاکیدات و همکاری‌های نزدیک در سازمان و وزارت خانه دارد.

مدیرعامل شستا افزود: ۲۱ راهبردی تحولی مشخص شده است و مبتنی بر این راهبردها به ۳ مقوله چیستی، چرایی و چگونگی پرداخته شده است. امروز سرمایه شستا ۲۷۰ همت است که براساس برنامه‌ریزی ها باید در سال ۱۴۰۵ به ۱۰۰۰ همت برسد و این شدنی است.

بازیان با اشاره به چالش‌ها و معضلات پیش روی شستا تصریح کرد: عدم ثبات مدیریت در بنگاه‌های ما یکی از معضلات اساسی است. همه مدیرانی که به شستا آمده و رفته‌اند همه مدیران قابلی بودند و باید پرسید علت این حجم از تغییرات چیست؟ شستا نباید سیاسی اداره شود. ما بنگاه‌های اشتغال‌زا هستیم نه اقتصاد محور. ما باید دنبال تولید محصولات استراتژیک بریم نه هر محصولی. همچنین فرایند انتصاب در وزارت‌خانه بسیار طولانی بوده است در حالی که این مسئولیت به شرکت‌ها و هیئت مدیره‌ها تعلق دارد.

اولین همایش هم‌اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه با موضوع افق بهره‌وری و اشتغال به مدت 2 روز در تاریخ 29 و30 دی ماه در سالن هفده شهریور این وزارت‌خانه برگزار شد.

لازم به ذکر است شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین (تاسیکو) از شرکت‌های وابسته به تاپیکو و شستا می‌ باشد.