مدیرعامل شستا در بازدید از شرکت‌های تابعه در خوزستان: تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود | تاسیکو

مدیرعامل شستا در بازدید از شرکت‌های تابعه در خوزستان: تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود

بازیان گفت: هیات اندیشه ورز شرکت‌ها تشکیل شود و تاملات راهبردی داشته باشد. هر شرکتی باید کار ویژه تعریف کند. تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود.

 

به گزارش واحد روابط عمومی تاسیکو و به نقل از شستا رسانه، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به همراه جمعی از مدیران شستا از مجموعه شرکت‌های تابعه هلدینگ نفت،گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بازدید کرد.

ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جلسه جمع‌بندی این سفر در جمع مدیران عامل شرکت‌های تابعه شستا با اشاره به زحمات کارگران برای به ثمر نشستن اهداف شرکت‌ها گفت: آن کارگری که در تمام سختی‌ها دست از تلاش و جهاد در عرصه تولید نمی‌کشد، عنصر اصلی پیشرفت و تعالی صنعت و اقتصاد و بالطبع آن، شکوه ایران اسلامی است. باید توجه کنیم که این شکوه به راحتی به ثمر نرسیده است.

وی با اشاره به شعار سال انتخاب شده از سوی مقام معظم رهبری در دهه اخیر گفت: رهبر انقلاب سال هاست شعارهای سال را بر حول محور تولید و اقتصاد بیان می‌کنند. تولید ستون فقرات یک کشور است. دشمن تلاش خود را می‌کند از هر ظرفیتی برای ضربه زدن به تولید بهره‌مند شود. امروز دشمنی استکبار جهانی با ایران قوی است.

مدیرعامل شستا با اشاره به اهمیت ایجاد سند راهبردی در شرکت‌های تابعه شستا تشریح کرد: تمامی شرکت‌ها باید برنامه‌ریزی راهبردی ناظر به مدت زمان ۱ ساله، ۲ ساله و 5 ساله با اهداف تغییر، تحول و تعالی ارائه نمایند. وی با اشاره به لزوم توجه به بهره‌وری تصریح کرد: در مجموعه‌های تابعه بررسی‌ها نشان می‌دهد متوسط بهره‌وری پایین است. افزایش بهره‌وری باعث رشد شرکت‌ها می‌شود. توقع داریم مدیران در ایجاد بهره‌وری در مجموعه‌ها تمام تلاش خود را انجام دهند.

بازیان با اشاره به لزوم توجه به صیانت از دارایی‌های بین النسلی تامین اجتماعی گفت: بر طهارت اقتصادی در هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه حساسیت ایجاد شود. مخصوصا در مجموعه‌هایی که بخشی از مراودات مالی بر اساس دلار است. کاری کنید که مصونیت ایجاد کنید طوری که کسی با زمینه ایجاد فساد به مجموعه نزدیک نشود. باید سیستم و ساختار را به سمت طهارت اقتصادی ببریم.

وی با اشاره به لزوم تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد افزود: تربیت نیروی انسانی و متخصصان توانمند از وظایف مهم مجموعه‌های تابعه شستا است. یک مدیر سالم و یک کارشناس سالم و توانمند می‌تواند یک مجموعه بزرگ را نجات دهد.

مدير عامل شستا با اشاره به توسعه ایران پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: هر گامی که در عرصه توسعه در کشور به جلو برویم، عرصه را بر دیگران تنگ می‌کنیم. کلید واژه دشمن در سخنان و تذکرات رهبر انقلاب یک واقعیتی است که امروز می‌شود بیشتر آن را درک کرد چرا که آنها هر آن چیزی که برای توسعه در ایران پیش از انقلاب پیش‌بینی کردند یک سوی بوده است. در این سالها اگر نگاه به دشمن همه جانبه بود و این نگاه کم رنگ نمی‌شد قطعا با مشکلات اقتصادی روبرو نمی‌شدیم.

وی افزود: در این سال‌ها به خصوص در دوره تحریم متوجه شدیم ک نیاز به توجه و نگاه به توان داخل داریم. هرچه قدر ما آگاه شدیم دشمن هوشیارتر شده و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا خواب راحت به چشمان ما نرود. اگر امروز همه جانبه جلوی ما صف کشیدند برای این است که آدم‌ها و رنگ‌ها برای آن‌ها اصلا مهم نیست، دشمن با ایران قوی و با مولفه‌های قدرت کشور مشکل دارد.

بازیان با بیان این مطلب که ما باید هرکجا هستیم، برنامه، پیشرفت و حرکت توام با نشاط را تقویت کنیم، تشریح کرد: روحیه معطلی و بلا تکلیفی و سستی بلای جان مدیران است. یک مدیر با رفتارش می‌تواند مجموعه را هدایت و کنترل کند. امروز در هر نقطه‌ای هستیم یک قدم جلوتر برداریم. کسی که در سیستم مسئولیت دارد تا آخرین روز ماموریت دارد با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های مدام رو به جلو حرکت کند و ثانیه‌ای از حرکت نایستاد. مجموعه‌های کوچک اما تاثیرگذار زیادی در مجوعه داریم که باید دیده شوند و در برنامه‌ریزی‌ها نقش آفرینی کنند.این کشور را ما باید بسازیم.

وی با اشاره بر لزوم توجه به هم‌افزایی بین شرکت‌های تابعه شستا گفت: در برخی از شرکت‌ها مشکل عدم هم‌افزایی داخل گروهی داریم. ظرفیت‌های فی‌مابین باید شناخته شود و از آن بیشترین بهره را برد. بخش دانش‌بنیان نیز باید بیش از پیش فعال شود مخصوصا در این صنعت زمینه خیلی خوبی در آن وجود دارد. تولید با ظرفیت موجود کافی نیست و باید افزایش یابد. ما در شستا معاونت نوآوری و اقتصاد دانش بینان را ایجاد کردیم. می‌توانید از این ظرفیت نیز استفاده کنید.
مدیرعامل شستا تشریح کرد: تعریف سند راهبردی چند ساله و تعریف پروژه‌های توسعه‌ای، ایجادی و بهسازی از ماموریت‌های مهم شرکت‌های تابعه است. تعریف و ایجاد پروژه، یعنی نگاه به توسعه و آینده، پروژه‌ها خون تازه در شریان مجموعه‌های تولیدی هستند.

وی افزود: شعار هر شرکت یک کار ویژه و یک پروژه باید تحقق یابد. باید برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرد تا در ۵ سال آینده، دست شستا از پروژه‌های توسعه پُر باشد. یک پروژه دانش‌بنیان، یک پروژه تحول‌ساز و یک سند راهبردی ناظر به تحول داشته باشید. ما در مجموعه‌هایی هستیم که به پایین‌تر از نگاه راهبردی خیره شویم، باختیم.

بازیان با اشاره به لزوم گسترش هم‌افزایی و رونق تولید و فعالیت دانش‌بنیان تصریح کرد: هیات اندیشه‌ورز پتروشیمی‌ها تشکیل شود و تاملات راهبردی داشته باشید. قطعا نتایج خوبی خواهید داشت. هر شرکتی باید کار ویژه تعریف کند. مسئله تولید نباید کاهش یابد. تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود.

وی خطاب به مدیران شرکت‌های تابعه شستا افزود: موضوع سود را دست کم نگیرید. سود را به عنوان یک مولفه جدی در عملکرد ببینید. تولید، فروش و سود تراز یک بنگاه است. پروژه‌های توسعه‌ای را دنبال و موانع شروع پروژه‌ها را رفع کنید. مدام باید برنامه‌ریزی تولید داشت.

 

لازم به ذکر است شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین (تاسیکو) از شرکت‌های وابسته به تاپیکو و شستا می‌ باشد.