اولین روز ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه(گزارش تصویری) | تاسیکو

اولین روز ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه(گزارش تصویری)

به گزارش روابط عمومی گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین، ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات مربوطه و همچنین حضور چشمگیر صنایع سلولزی تاسیکو به همراه شرکت های تابع  از یکم مرداد 1402 آغاز و به مدت 4 روز برگزار گردید.

ششمین نمایشگاه کاغذ و مقوا با حضور بیش از ۱۱۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد، ازجمله ویژگی‌های این رویداد را می توان حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از توانمندی‌های داخلی بیان کرد.

بیش از ۱۱۰ شرکت فعال در حوزه‌های مختلف سلولزی و کاغذ از ایران، هند، چین و اندونزی جدیدترین دستاوردهای خود را در این رویداد به نمایش گذاشته‌اند، تبادل اطلاعات و بررسی همکاری‌های مشترک نیز از دیگر اقدامات و برنامه‌های این رویداد به شمار می‌آید.امسال بخش ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها اختصاص داده شده تا این شرکت‌ها بتوانند جدیدترین خدمات و فعالیت‌های نوآورانه خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهند؛ همچنین مجموعه‌ای از ماشین‌آلات و دستگا‌ه‌های حوزه کاغذ و صنایع وابسته به نمایش درآمده است.

ششمین نمایشگاه کاغذ و مقوا با حضور علی‌اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، منا ابروفراخ، مدیرکل دفتر صنایع سلولزی وزارت صمت و جمعی از فعالان حوزه کاغذ و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.

ابروفراخ در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: اتفاق مهم در حوزه تجارت داخلی و خارجی برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با حضور فعالان این حوزه است. مساله‌ای که طی دو سال اخیر به‌عنوان سیاست‌گذاری وزارت صمت به شمار می‌آید، این است که تراز تجاری را به سمت مثبت ببریم.

وی خاطر نشان کرد لازمه تحقق چنین اهدافی در کنار هم قرار گرفتن زنجیره صنعت می باشد تا بتوان قیمت تمام شده را با هزینه ی بهتر و محصولاتی با کیفیت تر مدیریت کینم تا قایلیت رقابت داشته باشند

ابروفراخ ادامه داد: حضور قوی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده، بخش عمده زنجیره و تولیدکنندگان در این رویداد نشان می‌دهد که همه واحدها و تولیدکننده‌ها به این سمت می‌روند که شرایط جدید را برای تولیدات جدید و باکیفیت مهیا کنند.