افزایش ۳۰ درصدی تولید در شرکت حریر | تاسیکو

افزایش ۳۰ درصدی تولید در شرکت حریر

مدیر عامل شرکت حریر خوزستان گفت: با برنامه‌ریزی مدیریتی و تلاش شبانه روزی علاوه بر افزایش ۳۰ درصدی تولید، سود سال ۱۴۰۱ را در ۵ ماهه نخست امسال دست یابند.

به گزارش روابط عمومی تاسیکو ،جمال موسوی جزایری مدیرعامل شرکت حریر خوزستان گفت: میزان سود شرکت حریر خوزستان در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری ۱۵۳ میلیارد ریال بوده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است.

او با اشاره به افزایش سوددهی در ۵ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: با تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت حریر خوزستان تولید محصول کاغذ تیشو در پنج ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

جزایری می‌گوید: سال گذشته توانستیم با تلاش و برنامه ریزی مدیران و کارکنان تولید روزانه کاغذ تیشو در این شرکت شکسته شود و روزانه ۵۴ تن حریر در این شرکت تولید شود.

به گفته او افزایش تولید باعث شده تا بارگیری‌های روزانه شرکت حریر خوزستان در روز افزایش یابد و رکورد بارگیری کاغذ تیشو برای رسیدن به دست مشتریان در سال‌های اخیر شکسته شود. با افزایش تولید، رکورد بارگیری در این شرکت در روز حدود ۲۰۰ تن بوده که در ۱۵ سال اخیر این حجم بارگیری سابقه نداشته است.

مدیرعامل حریر خوزستان ادامه داد: در بازه زمانی بسیار کم توانستیم رکورد محصولات تمام ورجین را به ۵۸ تن در روز و محصولات باگاس دار را به ۵۴ تن در روز برسانیم که پیش از این، این رکورد تولید در شرکت حریر خوزستان اتفاق نیفتاده بود.

جزایری گفت: با استفاده از خمیر سوگاس توانستیم کاغذ تیشویی را تولید کنیم که از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار است، در گذشته گرید مقاومت کاغذ تیشو حریر خوزستان بین ۳۵ تا ۴۰ بود که خداروشکر با استفاده از خمیر سوگاس گرید مقاومت به ۱۱۰ رسیده است.

این مقام مسئول می‌گوید: با مدیریت و برنامه ریزی به ویژه تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان شرکت حریر خوزستان علاوه بر خروج از زیان‌دهی و رسیدن به سوددهی، شاهد افزایش ٢٦ درصد فروش را شاهد بوده که امیدواریم در ماه‌های آینده افزایش بیشتری در فروش محصول شاهد باشیم.

مدیرعامل حریر خوزستان به قطعی‌های مکرر برق در تابستان اشاره کرد و گفت: امسال قطعی‌های پی‌در‌پی برق نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده بود که همین امر موجب شد تا خط تولید با خاموشی بیشتری در هفته مواجه شود، اما با تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان خداروشکر میزان تولید محصول کاغذ تیشو در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه رو بود.

به گفته این مقام مسئول سخنان مقام معظم رهبری نقشه راه و مسیر حرکت ما در بخش‌های مختلف است و ما در این شرکت برای تحقق اهداف مشخص شده و برای اعتلای ایران عزیز به فرمایشات رهبر معظم انقلاب لبیک می‌گوییم.

او می‌گوید: برای تحقق شعار سال طرح‌های توسعه‌ای خوبی در شرکت حریر خوزستان در دستور کار است و رشد تولید در عرصه‌های مختلف، هزینه‌های شرکت را کاهش داده و کاهش قیمت تمام شده تولیدات را به همراه خواهد داشت و این امر می‌تواند به مهار تورم کمک کند و مهار تورم نیز خودبه‌خود رشد تولید را به دنبال دارد.

جزایری گفت: رشد تولید در گرو اتحاد، انسجام و حرکت محکم و قدرتمند تمامی مدیران و کارکنان در واحد‌های صنعتی است

این مقام مسئول ادامه داد: خوزستان را استانی با فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طلایی دانست و گفت: استان خوزستان با بهره مندی از منابع فراوان نیشکر و ظرفیت بالای تولید باگاس فرصت مناسب و کم نظیر تولید خمیر در دوران حفاظت از درخت و حفظ محیط زیست را فراهم آورده است.

او گفت: شرکت حریر خوزستان از ظرفیت و توانمندی‌های لازم برای افزایش سوددهی برخوردار بوده که قطعاً با اجرایی نمودن طرح‌های توسعه‌ای و تکمیل زنجیره تولید علاوه بر افزایش تولید، زمینه ساز ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در استان خوزستان و شهرستان شوش خواهد بود

مدیرعامل حریر خوزستان گفت: برای اجرایی کردن طرح‌ها و پروژه‌ها همکاری و حمایت‌های پرسنل شرکت و مدیران بالا‌دستی (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی «شستا»، تاپیکو و تاسیکو) و ایجاد الگوی کامل و جامع کار جهادی از اهمیت بسزایی بالایی برخوردار است.

به گفته این مقام مسئول، شرکت حریر خوزستان در صورت برطرف شدن مشکلات و موانع صادرات و اخذ مجوزات صادراتی با توجه به نزدیکی به مبادی صادراتی می‌تواند تاثیر فراوانی در افزایش تولید و فروش محصولات تولیدی داشته باشد.